O mnie

KIM JESTEM

Nazywam się Bartosz Krenz, jestem lekarzem urologiem.

Pracuję w Oddziale Urologii WS SP ZOZ w Nowej Soli, gdzie zajmuję się diagnostyką i leczeniem pacjentów z problemami urologicznymi.

Studiowałem na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu i w ramach stypendium na włoskim uniwersytecie Universita degli Studi di Perugia.

Pracę zawodową rozpocząłem w 2009 roku stażem podyplomowym w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Następnie, przez trzy lata odbywałem szkolenie specjalizacyjne w Oddziale Urologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy – jednym z najlepszych ośrodków urologii laparoskopowej w Polsce. Od 2014 roku pracuję w Oddziale Urologii w Szpitalu w Nowej Soli, gdzie pod okiem świetnych specjalistów urologii ukończyłem szkolenie specjalizacyjne.

W roku 2017 zdałem z wyróżnieniem Europejski Egzamin Specjalizacyjny z Urologii i uzyskałem tytuł FEBU (Fellow of the European Board of Urology).

Odbyłem staże urologiczne m. in. w takich ośrodkach jak: Oddział Urologii Örebro University Hospital, Szwecja, Klinika Urologii Universitätsklinikum Carl Gustaw Carus, Drezno, Niemcy.

Uczestniczyłem w licznych kursach specjalistycznych m.in.: Kursie Podstaw Mikrochirurgii Rekonstrukcyjnej organizowanym przez Klinikę Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii w Gliwicach, pod kierownictwem Prof. dr hab. n. med. Adama Maciejewskiego oraz kursach Masterclass organizowanych przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne.

Ukończyłem szkolenie z implantacji protez prącia w Scuola Italiana di Implantologia Peniena pod okiem prof. Gabriele Antonini –  w największym  tego typu ośrodku we Włoszech.

Biorę udział w szkoleniu lekarzy urologów z zakresu małoinwazyjnego leczenia kamicy i guzów układu moczowego metodą RIRS.

Pasjonuję się małoinwazyjnym leczeniem kamicy moczowej i chorób onkologicznych układu moczowego oraz chirurgią rekonstrukcyjną prącia i cewki moczowej z wykorzystaniem przeszczepów tkanek i protez.

Prostezy prącia Bartosz Krenz
Przewiń do góry