Powiększanie penisa tłuszczem autologicznym

Powiększanie penisa tłuszczem autologicznym

Jednym z zabiegów urologii estetycznej mających na celu powiększenie penisa jest lipotransfer- przeniesienie własnego tłuszczu pacjenta, zazwyczaj z okolicy brzucha i wzgórka łonowego, pod skórę penisa.

Z uwagi na właściwości tkanki tłuszczowej tj. naturalność, nietoksyczność, łatwość podania i właściwości wypełniające, tłuszcz znalazł szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Obok kwasu hialuronowego jest  podstawowym wypełniaczem stosowanym w powiększaniu prącia.

Na czym polega zabieg powiększania penisa?

Zabieg powiększania penisa tłuszczem wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 60 min. 

Składa się z 3 etapów:

 I- pobranie tkanki tłuszczowej (liposukcja)

II- opracowanie pobranej tkanki tłuszczowej 

III- podanie tkanki tłuszczowej pod skórę prącia (lipotransfer)

Skóra w miejscu wprowadzenia kaniuli liposukcyjnej zostaje znieczulona. Następnie przez niewielkie nacięcie dł. 3-5mm podaje się do tkanki tłuszczowej płyn, który ma za zadanie znieczulić,  rozpulchnić tkankę tłuszczową oraz obkurczyć naczynia krwionośne. Po odczekaniu 15-20 min przystępuje się pobierania tkanki tłuszczowej. Przez wykonane wcześniej nacięcie wprowadza się do tkanki podskórnej kaniulę liposukcyjną i pobiera tłuszcz. Po pobraniu odpowiedniej ilości tłuszczu przystępuje się do kolejnego etapu

W II etapie pobrana tkanka tłuszczowa zostaje przepłukana i oddzielona od krwinek oraz podanego wcześniej płynu znieczulającego. Zgromadzony tłuszcz oczyszcza się i rozdrabnia na specjalnych filtrach. Dodatkowo  przed podaniem  tłuszcz można wzbogacić o osocze bogatopłytkowe (RPP). Takie osocze zawiera substancje odżywcze i czynniki wzrostu korzystnie wpływające na komórki tłuszczowe. RPP uzyskuje się poprzez odpowiednie odwirowanie krwi pacjenta.

Ostatnim etapem jest podanie tłuszczu poprzez niewielkie nakłucie u podstawy prącia. Jednorazowo podaje się zazwyczaj do 60 ml tłuszczu rozprowadzając go symetrycznie po górnej powierzchni prącia.  

Po zabiegu obowiązuje czterotygodniowy okres abstynencji seksualnej, odpoczynku i unikania intensywnego wysiłku fizycznego. W miejscu pobrania tłuszczu mogą wystąpić siniaki, krwiaki i zaciągnięcia skóry. W trakcie gojenia  pacjent wykonuje delikatny masaż i formowanie prącia w miejscu podania tłuszczu.

Mimo wielu zalet, zasadniczą wadą tłuszczu jest jego nieprzewidywalne wchłanianie. Po zabiegu część komórek tłuszczowych ulega śmierci i wchłonięciu. Utrzymywanie się tkanki tłuszczowej w okolicy prącia jest sprawą indywidualną. Przyjmuje się, że po 3 latach od zabiegu pozostaje do 30 % podanej objętości. Zabieg  może być powtarzany.

powiększanie penisa zdjęcia
Powiększanie penisa tłuszczem autologicznym
Przewiń do góry